Dlaczego Uważność i spokój na co dzień?

Uważność i spokój na co dzień- kurs mindfulness bez pudru” to 8-tygodniowy program, który pomoże Ci w zdrowy i skuteczny sposób radzić sobie ze stresem, trudnymi emocjami, relacjami, patrzeć na życie i siebie inaczej.

Wszystko to dzięki temu, że został zaprojektowany kompleksowo– poza omawianymi technikami medytacyjnymi opowiadam w nim, jak zaprosić mindfulness do swojego życia i zacząć najlepszą przygodę: świadome i uważne życie.

Dowodów na skuteczność mindfulness mamy całe mnóstwo- odkryły go wschodnie cywilizacje tysiące lat temu, a my od lat 70 aplikujemy uważność na grunt zachodni. Od tego czasu powstało mnóstwo odmian i szkół, które czerpią z uważności jako sposobu życia, filozofii, sposobu patrzenia i reagowania na rzeczywistość.

Coraz więcej ludzi z powodzeniem praktykuje medytacje, wdzięczność, czy samoswpółczucie. Mam wrażenie, że na ryku jest coraz więcej kursów, szkoleń, poradników na ten temat i sama, jako pasjonatka mindfulness, często jestem ich odbiorcą. Ale zawsze czegoś mi brakowało– albo kurs był zbyt naukowy i nie przystawał do życia, albo składał się z samych technik i nie było w nim głębi, albo znowu był tak uduchowiony i ezoteryczny, że nie brzmiał wiarygodnie.

Dlatego też chciałam przekazać Wam coś, co ja sama uważam za wartościowe i zbalansowane pomiędzy faktami naukowymi, technikami i filozofią. Taki właśnie jest Uważność i spokój na co dzień- kurs mindfulness bez pudru. Jest bez pudru, czyli nie opowiadam w nim o magii i ezoteryce; bazuję na nauce. Jest szczery– nie obiecuję gruszek na wierzbie i „jednego sposobu, dzięki któremu…” No i najważniejsze: jest to kurs codzienny, czyli wymaga podjęcia decyzji i zaangażowania się w niego- codziennej, kilkunastominutowej praktyki medytacyjnej, odsłuchiwania lekcji i czytania materiałów. A następnie testowania na sobie i wdrażania tego w życie. 

Żeby było Ci łatwiej- codziennie otrzymasz ode mnie maila z inspirującym i motywującym cytatem, który będzie Ci przypominać o tym, że jesteś uczestnikiem tego programu, a także da Ci materiał do refleksji.

Poza tym sam Kurs Uważność i spokój na co dzień składa się z:

  • 8 modułów z nagranymi lekcjami wraz z prezentacją, w których opowiadam o tym, w jaki sposób uważność pomaga nam w różnych aspektach życia. Znajdziesz w nich lekcje dotyczące wewnętrznego krytyka, akceptacji trudności, dążenia do celów… niezbyt mindfulnessowe tematy? A jednak! Mindfulness dotyka naszego funkcjonowania w każdym obszarze życia i ten kurs to udowadnia
  • 3 nagranych praktyk medytacyjnych, wraz z komentarzem i instrukcją jak się do nich zabrać,
  • workbooka, żeby się nie pogubić w tym wszystkim! Workbook odnosi się o każdego z modułów osobno, są w nim propozycje dodatkowych ćwiczeń na każdy temat, tabelki, które pomogą Ci utrzymać motywację oraz podsumowania tygodnia,
  • Przewodnika po Uważności w wersji rozszerzonej, w którym znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i ogólne informacje odnośnie uważności,
  • Słowniczka, w którym są badania, definicje, statystki i tylko nauka,
  • oraz codziennego mailingu motywującego.

Dodaj komentarz

Copyright © 2022 Publigo. Szkolenia napędza platforma Publigo